resna
18 مرداد 1401 - 17:57

مسوولان ابرکوه روز خبرنگار را تبریک گفتند

یزد - ایرنا - جمعی از مسئولان شهرستان ابرکوه روز سه شنبه در پیام های جداگانه ای روز خبرنگار را به خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک گفتند .

به گزارش ایرنا، فرماندار ابرکوه روز سه شنبه گفت: خبرنگاران رسالت زینب گونه ای دارند که به تاسی از حضرت زینب (س) تنها پیام رسان و زبان گویای حادثه عاشورا برای اطلاع رسانی و بیان واقعیت‌ها تلاش می‌کنند.

محمد هادی زارع زاده  افزود: سوگند خداوند متعال در قرآن کریم به قلم و آنچه می نویسد، رسالت سنگین پیامبران و پیام آوران الهی را نشان می دهد.

جانشین شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با گرامیداشت یاد خاطره شهید صارمی و روز خبرنگار اظهارکرد: رسالت خبرنگار، نمونه‌ای از رسالت پیامبران و به همان اندازه مقدس است.

وی اضافه کرد: امسال روز خبرنگار با عاشورای حسینی توام پیدا کرد که در واقع فرصتی برای بهره جستن از رسالت پیام و قیام امام حسین (ع) در عاشورا است.

زارع زاده خاطر نشان کرد: بزرگ خبرنگار واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س) و حضرت امام سجاد (ع) هستند که با روایت دقیق حقایق از تحریف و فراموشی نهضت عاشورا جلوگیری کردند.

وی خاطر نشان کرد: آگاهی‌ بخشی فضیلتی جاودانه است و بی‌شک پیام‌آوران آگاهی، مانند ستاره‌ای راه ‌نما، جامعه را به سر منزل مقصود رهنمون می‌شوند.

فرماندار ابرکوه تصریح کرد: خبرنگاران متعهد، انتشار دهندگان حقیقت هستند که درجهت هدایت و برای اصلاح امور می نویسند و قلم خود را در راستای اعتلای انسان و جامعه به دست می گیرند.

زارع زاده با بیان اینکه حقیقت خبرنگاری تلاش در راه جهاد تبیین است، خاطر نشان کرد: حفظ ارزش های انقلاب، اهداف و رسالت شهدا و امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری در جامعه نیز در گروه اطلاع رسانی مناسب خبرنگاران و اصحاب رسانه است.

وی ادامه داد: خبرنگاران به عنوان قشر فرهیخته ای که به پاس حرمت و ارزش و اهمیت والای کار خبر و پیام رسانی، همواره از شأن و منزلت رفیعی در نزد افکار عمومی برخوردار بوده و شایسته ارزشمندترین تکریم و قدرشناسی هستند.

وی با قدرددانی از تلاش و زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان تاکید کرد: خبرنگاران برای رسالت خطیر فرهنگی اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و جهاد تبیین تلاش کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا گفت: رسالت خبرنگاران، حفظ و رعایت امانتداری است.

حمیدرضا بصیری بابیان اینکه خبرنگاران باید برای احیاء دین اسلام از حضرت زینب (س) الگو بگیرند، افزود: نگرش دقیق و عمیق خبرنگاران به رخدادها و وقایع خبری، توجه به اولویت‌های نظام اسلامی، حفظ وحدت و عزت ایران از عوامل مؤثر در ارزش بخشیدن به حرفه خبرنگاری است.

رییس شورای شهر ابرکوه هم با تجلیل از شهیدان صارمی خبرنگار  ایرنا و شهید علی اکبر کارگر خبرنگار ابرکوه گفت: خبرنگاران در همدلی، اتحاد، انسجام مردم و مسئولان سهم بزرگی دارند.

محمد سالاری افزود: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم و مسوولان هستند.

وی بابیان اینکه خبرنگاران نقش بسزایی در توسعه شهرستان دارند، افزود: انعکاس مسایل و مشکلات منطقه می تواند راه گشای و رفع موانع توسعه باشد.

وی بابیان اینکه خبرنگاران بدون چشم داشتی تلاش مضاعفی در راه رسالتی که دارند انجام می‌دهند، تصریح کرد: کار خبرنگاران سخت و بسیار مهم و حساس است.

هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

شهرستان ابرکوه دارای پنج خبرنگار رسمی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا، ۲خبرنگارخبرگزاری صداو سیما، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری فارس و چهار پایگاه خبری ۱۵دی، خبرنامه ابرکوه، سرو  و یک نشریه مکتوب ۱۵دی است.

شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 555933