resna
19 اسفند 1401 - 15:08

امام جمعه میناب: بانیان مساجد مهیای مهمانی الهی باشند

امام جمعه میناب گفت: مساجد شهرستان باید فعال شوند و از اکنون خودشان را برای مهمانان الهی آماده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، حجت الاسلام محسن ابراهیمی امام جمعه میناب ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان به روز بزرگداشت شهدا و تاسیس بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: شهادت طلبی یکی از نشانه های مومن واقعی است.

وی افزود: تکریم خانواده شهدا وظیفه همه ماست و یادواره شهدا تکریم از شهداوخانواده شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

خطبب جمعه میناب به دهه تکریم و غبارروبی مساجد اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ما بر پایه مسجد برخاست و بر پایه مسجد استقرار دارد و تقویت این نقش و جایگاه برای حفظ نظام و انقلاب بسیار مهم است.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: مسجد کارکردهای سیاسی و اجتماعی دارد و مرکز کانون سیاست و رتق و فتق مردم بوده و مسجد باید به کارکردهای زمان پیامبر (ص) برگردد.

وی اضافه کرد: مسجد کارکردهای آموزشی و تربیتی دارد و باید مدرسه و دانشگاه شود.

خطبب جمعه میناب از برخی بانیان مساجد شهرستان میناب گلایه کرد و گفت: مساجد شهرستان باید فعال شوند و از اکنون خودشان را برای مهمانان الهی آماده کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین ادامه داد: مسمومیت ترکیبی دانش آموزان در کشورادامه جنگ ترکیبی دشمنان است و هدف دشمن این است که احساس امنیت در جامعه را از بین ببرد.

خطبب جمعه میناب گفت: دشمن وقتی نتوانست امنیت را از بین ببرد بدنبال انتقام جویی و تعطیلی مدارس و اتهام زنی به نظام مقدس شد و یکی از اهداف دشمن قم هراسی و دین هراسی است.

وی ازهمه مسئولان امنیتی و قضایی کشور خواست در جنگ ترکیبی، مسمومیت دانش آموزان عاملان این جنایت را بطور جدی پیگیری و به اشد مجازات برسانند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1084574