resna
18 مرداد 1401 - 15:14

کشف بیش از ۱۹۰ کیلو تریاک از خورجین ۲ موتورسیکلت‌

مهم‌ترین حوادث ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز سه شنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

حوادثکشف بیش از ۱۹۰ کیلو تریاک از خورجین ۲ موتورسیکلت‌جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از کشف ۱۹۱ کیلوگرم تریاک در بازرسی از خورجین ۲ دستگاه موتورسیکلت در شهرستان نی‌ریز خبر داد.

سردار یوسف ملک‌زاده گفت: مأموران انتظامی نی‌ریز هنگام کنترل وسایط نقلیه عبوری در محور‌های خاکی منتهی به این شهرستان، در یک عملیات ضربتی به ۲ دستگاه موتورسیکلت مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

او افزود: راکبان بدون توجه به ایست پلیس متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا، سرنشینان، یکی از موتورسیکلت‌ها را رها و متواری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این ماموریت یک دستگاه موتورسیکلت توقیف شد، گفت: در بازرسی از خورجین موتورسیکلت توقیفی و همچنین پاکسازی از محل تردد موتورسیکتی که راکبان با آن متواری شده بودند ۱۹۱ کیلوگرم تریاک کشف شد.

تریاکسردار ملک‌زاده با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری راکبان متواری با جدیت ادامه دارد، اظهار کرد: برخورد با سوداگران مرگ به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

دستگیری سارق با ۳۷ فقره سرقت در شیراز

دستگیری سارق با ۳۷ فقره سرقت در شیرازدستگیری سارق با ۳۷ فقره سرقت در شیرازفرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق منزل و کشف ۳۷ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و مشاعات ساختمان در شهرستان شیراز، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران یگان امداد قرار گرفت.

او ادامه داد: مأموران در بررسی‌های اولیه و با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی یک سارق حرفه‌ای در یکی از محله‌های شیراز شدند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه ماموران موفق شدند در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کنند، تصریح کرد: متهم پس از مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به ۳۷ فقره سرقت از منزل و مشاعات ساختمان اقرار کرد.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم مقادیری اموال مسروقه از نوع مخزن آب تسویه، ژنراتور برق، ابزار آلات، انواع فرش، چرخ خیاطی، سنگ فرز، ترازو دیجیتال، دستگاه پمپ باد، دوربین عکاسی، چادر مسافرتی، پیک نیک، ضبط، آمپیلی فایر، کپسول اکسیژن و بخاری دیواری کشف شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۴ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در زمینه فعالیت سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی را از طریق تماس با مرکز ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

توقیف خودور حامل تریاک در بوانات

توقیف خودور حامل تریاک در بواناتتوقیف خودور حامل تریاک در بواناتفرمانده انتظامی بوانات از توقیف سواری پراید و کشف ۳۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از آن خبر داد.

سرهنگ ابوالحسن مزارعی بیان کرد: در راستای طرح مبارزه با مواد مخدر و تشدید برخورد با قاچاقچیان، ماموران یگان امداد بوانات هنگام گشت‌زنی و کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری پراید مشکوک و آن را برای بررسی ببشتر متوقف کردند.

او تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو ۳۶ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در صندق عقب جاسازی بود کشف شد.فرمانده انتظامی بوانات با بیان اینکه در این خصوص راننده دستگیر و روانه دادسرا شد، گفت: مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در دستور کار این فرماندهی قرار دارد و با آن به شدت مقابله خواهد شد.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در آباده

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در آبادهاجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در آبادهفرمانده انتظامی آباده از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و جمع‌آوری و دستگیری ۲۹ معتاد و خرده فروش طی دو هفته گذشته خبر داد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی اظهار کرد: در جهت مطالبات عمومی و ارتقاء احساس امنیت در بین شهروندان با هدف مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر و معتادان پر خطر، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان به مرحله اجرا در آمد.

او افزود: د ر اجرای این طرح ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از تعدادی منازل از قبل شناسایی شده، ضمن جمع‌آوری و دستگیری ۲۹ معتاد وخرده فروش، ۱۷ کیلو و ۲۱۲ گرم انواع مواد مخدر نیز کشف کردند.

فرمانده انتظامی آباده با اشاره به کشف ۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه و دستگیری یک سارق در این خصوص، افزود: دستگیری ۱۴ سارق و کشف ۱۹ فقره انواع سرقت‌ها، توقیف ۴۷ دستگاه وسایل نقلیه مزاحم و متخلف، دستگیری ۴ متهم و کشف ۲۱ فقره پرونده اعم از جعل و کلاهبرداری از دیگر نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی است.

سرهنگ مسعودی تصریح کرد: طرح‌های پاکسازی در رابطه با خرده فروشان و دستگیری مجرمین و سارقان به صورت مستمر در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

دستگیر سارق و کشف خودرو مسروقه در داراب

دستگیر سارق و کشف خودرو مسروقه در دارابدستگیر سارق و کشف خودرو مسروقه در دارابفرمانده انتظامی داراب از دستگیری سارق و کشف یک دستگاه پژو پارس مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد بیان کرد: ماموران انتظامی داراب با اقدامات فنی از نگهداری یک خودرو مسروقه در منزل احدی از شهروندان مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند یک سواری پژو پارس مسروقه کشف کنند.

فرمانده انتظامی داراب با اشاره به اینکه در استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد خودرو سابقه سرقت از شهرستان مهر دارد، گفت: در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سرقت در شیراز و کشف در سپیدان

سرقت در شیراز و کشف در سپیدانسرقت در شیراز و کشف در سپیدانفرمانده انتظامی سپیدان از کشف یک سواری پژو پارس سرقتی توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار بیان کرد: ماموران انتظامی پاسگاه همایجان سپیدان هنگام گشت‌زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری پژو پارس که به صورت بلاصاحب در کنار خیابان پارک بود مشکوک و آن را مورد بررسی قرار دادند.

او با بیان اینکه پس از استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد خودرو مذکور مسروقه و سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد، گفت: تلاش جهت دستگیری سارق در دستور کار ماموران قرار دارد.

فرمانده انتظامی سپیدان از شهروندان خواست مراقبت‌های لازم در خصوص پیشگیری از سرقت وسایط نقلیه را رعایت و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف احشام قاچاق در مهر

کشف احشام قاچاق در مهرکشف احشام قاچاق در مهرفرمانده انتظامی مهر از توقیف ۴ دستگاه سواری شوتی حامل ۳۸ رأس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بهادر رزمجویی بیان کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران انتظامی این فرماندهی هنگام گشت زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی به ۴ دستگاه سواری شوتی مشکوک و آن‌ها را با اقدامات فنی و تخصصی توقیف کردند.

او افزود: در بازرسی از خودرو‌های مورد نظر، ۳۸ رأس گوسفند قاچاق و بدون مجوز حمل کشف شد.

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام قاچاق را یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص ۴ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 555057