resna
18 مرداد 1401 - 18:01

بازی‌های کشورهای اسلامی| کیانی و لطفی به مدال طلا رسیدند

در ادامه مسابقات تکواندو پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی دو نماینده کشورمان موفق به کسب مدال طلا شدند.

- اخبار ورزشی -به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و در نخستین روز مسابقات تکواندو، ناهید کیانی و حسین لطفی نمایندگان تکواندو کشورمان با برتری در دیدار نهایی به مدال طلا دست یافتند.

خبرگزاری تسنیمناهید کیانی در رقابت‌های وزن 53- کیلوگرم در مبارزه پایانی به دیدار اومایما ال بوشی از مراکش دارنده رنکینگ 11 جهان رفت و در دو راند متوالی رقیب خود را شکست داد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد. بعد از طلای قهرمانی آسیا، این دومین طلای کیانی در دو ماه گذشته است.

نماینده کشورمان دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس مونیس اویماتوا از تاجیکستان را در دو راند از پیش روی برداشت و در ادامه منیره عبدالواحد از عربستان را 2 بر یک شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز چاروس مایوموا از ازبکستان را در دو راند شکست داد و به فینال رسید.

همچنین حسین لطفی در دیدار نهایی وزن 58- کیلوگرم مردان به مصاف پولاد گورکم از ترکیه رفت و با برتری در دو راند متوالی موفق به کسب دومین طلای تکواندو ایران در روز نخست شد.

لطفی برای حضور در دیدار نهایی، ابتدا  و در دور نخست قرار بود به مصاف تکواندوکاری از ساحل عاج برود که حریف او در مسابقه حاضر نشد. او در ادامه  «محسن رضایی» از افغانستان را شکست داد و در مبارزه سوم خود نیز در دو راند موفق به شکست چوان وان تان از مالزی شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. لطفی در این مرحله ماگومدوف از جمهوری آذربایجان را نیز با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این نیز مهدی حاج موسایی در وزن 54- کیلوگرم و نسترن ولی‌زاده در وزن 57- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز در مسابقات تکواندو بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شده بودند.

بازی‌های کشورهای اسلامی| حاج موسایی و ولی‌زاده برنزی شدند/ صعود کیانی به دیدار نهایی

بازی‌های کشورهای اسلامی| حاج موسایی و ولی‌زاده برنزی شدند/ صعود کیانی به دیدار نهاییانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 555966