resna
18 مرداد 1401 - 17:27

کنکوری‌ها آگاهانه در مورد انتخاب رشته تصمیم‌گیری کنند

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از کنکوری‌هایی که قصد انتخاب رشته دارند، خواست آگاهانه در مورد انتخاب رشته تصمیم‌گیری کنند.

فردین منصوری عوامل مهم در انتخاب رشته را شامل انتخاب بر اساس توانایی، علاقه، بازار کار و نیاز جامعه عنوان کرد و افزود: اگر کنکوری‌ها بر اساس این عوامل انتخاب رشته کنند، در مسیر درست انتخاب رشته قرار می‌گیرند.

انتخاب رشتهرییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: انتخاب رشته یک فرآیند مهم در زندگی داوطلبان آزمون سراسری است که باید با شناخت و آگاهی از توانایی و ویژگی‌های شخصیت خود و آینده شغلی انجام شود تا فرد را در مسیر موفقیت زندگی تحصیلی و شغلی قرار دهد.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته ناآگاهانه می‌تواند مسیر زندگی تحصیلی و شغلی آینده داوطلبان را تحت تاثیر جدی قرار دهد، گفت: از کنکوری‌هایی که قصد انتخاب رشته دارند درخواست داریم حتما با افراد متخصص مشورت کنند.

وی یک توصیه هم به خانواده‌ها داشت و از آن‌ها خواست از تصمیم‌گیری در مورد انتخاب رشته فرزندانشان بدون کسب نظر فرزندشان صرف نظر کرده و این کار را با کمک افراد متخصص انجام دهند.

منصوری تاکید کرد: والدین نباید فرزندانشان را مجبور به تحصیل در یک رشته خاص کرده و آرزو‌های از دست رفته خود را در فرزندانشان دنبال کنند.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 555796