resna
25 بهمن 1401 - 15:28

شناسایی ۱۲۸۹ بیمار آلوده به ایدز در هرمزگان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون هزار و ۲۸۹ بیمار آلوده به عفونت اچ آی وی در استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالجبار ذاکری امروز اظهار کرد: تاکنون هزار و ۲۸۹ بیمار آلوده به عفونت اچ آی وی (ویروس نقص ایمنی انسان) در استان شناسایی شده است و در مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری دارای پرونده هستند. 

وی بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره، آزمایش، مراقبت و درمان برای افراد مبتلا به عفونت اچ آی وی در مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری استان هرمزگان به صورت کاملا رایگان و محرمانه است.

رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان ادامه داد: ۷۴ درصد از مبتلایان مرد و ۲۶ درصد زن هستند که ۷۲ درصد از کل مبتلایان در زمان تشخیص بیماری در گروه سنی ۲۰ تا ۴۵ سال بودند.

رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان با بیان اینکه ویروس اچ آی وی در صورت شناسایی زود هنگام و درمان به موقع قابل کنترل است، خاطرنشان کرد: با مصرف منظم و مستمر داروها تعداد ویروس در خون کاهش پیدا می‌کند و احتمال انتقال به افراد دیگر نیز کمتر می‌شود.

ذاکری اظهار کرد: مراکز و پایگاه‌های مشاوره بیماری‌های رفتاری و مرکز مشاوره سلامت زنان آسیب پذیر در شهرستان‌های بندرعباس (۰۷۶۳۳۳۵۴۳۰۸)، میناب (۰۷۶۴۲۲۲۳۴۹۰)، رودان (۰۷۶۴۲۸۸۲۱۸۸)، قشم (۰۷۶۳۵۲۴۲۸۴۳) و جزیره کیش (۰۷۶۴۴۴۳۲۶۲۴) فعال است و کارشناسان این مراکز به صورت تلفنی هم به سوالات بیماران پاسخ می‌دهند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1038268